Søg
Kontakt
Kontakt
Kontakt os Karriere Leverandør
Ejer
Ejer login
Bliv udlejer
 

Sommerhus: St. Sjørup

Sommerhus: St. Sjørup, Norddjursland, Østjylland, Danmark

Husnr. 65107
Huskategori: ★★★★

Booking af huset

Booking af huset

Uge ManTirsOnsTorsFreLørSøn
92324252627281
102345678
119101112131415
1216171819202122
1323242526272829
14303112345
Ferieboligen er ikke ledig i den valgte periode.
Mulig ankomstdato
Valgte periode
Ledig dato
Ikke ledig
Din booking

Husbeskrivelse

1 Opholdsstue: Tv
2 Soveværelser: 1 dobbeltseng, 1 dobbeltseng
Køkken: Elkogepl., køleskab, køle-frys, Miniovn
Bad/wc: Vaskemaskine, wc, håndvask, bruser
1 Udeareal: Havemøbler, kulgrill, Terrasse
Og: El-varme, luft/vand varmepumpe, naturgrund 75 m², sommerhusområde

Om ferieboligen

Charmerende familieferiehus med enestående beliggenhed, originalt men fuldstændig moderniseret, indrettet med sans for detaljer og en smuk panoramaudsigt over vandet. Gratis internet.

Hyggelig stue med en smuk spiseplads med vinduer ud mod vandet. Køkkenet er i åben forbindelse med stuen og har også vinduer ud mod vandet.

Huset har to soveværelser med dobbeltsenge. Det ene er helt separat med indgang fra terrassen (seng: 180x200 cm), og det andet er placeret inde i huset med adgang til toilet/bad og køkken, men indrettet som alkove.

Badeværelse med toilet og brusebad samt vaskemaskine.

Badeværelse med toilet og brusebad samt vaskemaskine.

Udenfor er der en hyggelig overdækket terrasse og en åben terrasse – lidt tilbagetrukket fra stranden, så der er læ. Der er flere hyggelige hjørner på forskellige sider af huset.

Huset ligger på Norddjurs – godt placeret i forhold til udflugter i mange retninger. Der er ca. 20 km til Randers og Randers Rainforest og ca. 40 km til Grenå og Kattegatcentret – et stort dansk akvarium med mere end 200 arter af havdyr – herunder hajer, pingviner, sæler og et hav af fisk.

Der er knap 15 km fra huset til Djurs Sommerland, som børn måske især har lyst til at besøge.

Til Aarhus er der ca. 1 times kørsel. Aarhus byder blandt andet på Den Gamle By, Kunstmuseet Aros, masser af caféer, restauranter og butikker i det hyggelige gågadeområde.

Om området

Ferieboligfaciliteter

4
2
75m²
nej
nej
Inkl.
10 m
 
Energivenlige tiltag (jordvarme, solenergi eller varmepumpe)
 
Tysk TV: Mindst 2 kanaler
 
Dansk TV
 
1 badeværelse
 
Vaskemaskine
 
Bygget 1956, renoveret i 2024
 
10 km til restaurant
 
3,0 km til indkøb
 
10 m til kyst
Vilkår for afbestilling
Politik for afbestilling: Mere end 30 dage før ankomst: 100% refusion 7-30 dage før ankomst: 50% refusion Mindre end 7 dage før ankomst: Ingen refusion Bemærk: En 100% refusion er altid tilgængelig inden for 48 timer efter reservationen, medmindre der er mindre end 14 dage til ankomst.

Top-attraktioner i området

Du er her: St. Sjørup, Norddjursland, Sommerhus 65107, 4 personer