Søg
Kontakt
Kontakt
Kontakt os Karriere Leverandør
Ejer
Ejer login
Bliv udlejer
 

Sommerhus: Løkken

Sommerhus: Løkken, Jammerbugten, Nordjylland, Danmark

Husnr. 59913
Huskategori: ★★★★★

Booking af huset

Booking af huset

Uge ManTirsOnsTorsFreLørSøn
52627282930311
62345678
79101112131415
816171819202122
92324252627281
Ferieboligen er ikke ledig i den valgte periode.
Mulig ankomstdato
Valgte periode
Ledig dato
Ikke ledig
Din booking

Husbeskrivelse

1 Opholdsstue: 1 opredning, Chromecast, Apple TV, tv
3 Soveværelser: 1 dobbeltseng, 1 dobbeltseng, 2 senge
Køkken: El-komfur, elkogepl., ovn, køleskab, køle-frys, mikroovn, kaffemaskine, opvaskemask.
Bad/wc: Vaskemask., tørretumbler, wc, håndvask, bruser
Bad/wc: Wc, håndvask, bruser
1 Udeareal: Havemøbler, liggestole
Og: Gulvvarme, naturgrund 2674 m², sommerhusområde

Om ferieboligen

Sommerhusstemning på Harritsvej

I dette dejlige sommerhus er der plads til 6 personer fordelt på husets 94 kvm. Huset ligger i Grønhøj, som ligger en kort afstand syd for Løkken. Så du har fred og ro, mens en af Danmarks mest populære feriebyer ligger kun to minutter væk. Du har også kort afstand til forlystelsesparker, campingliv og stranden er fremragende!

I huset er der hele to badeværelser – hvoraf det ene har sauna og spa – tre soveværelser og en stor, lys køkkenstue. Her er en rigtig sommerhusstemning med blandt andet den hyggelige spiseplads, paneler på væggene og det dejlige sofahjørne med pejs og udsigt til den smukke natur udenfor. Her er en hems, hvor børnene kan trække sig tilbage og nyde lyden af stuegulvtæppet og knitren fra pejsen. Et rigtig dejligt sommerhus, der giver mange timers ferieafslapning.

Sengefordeling: 2 dobbeltsenge og 2 enkeltsenge.

Huset er røgfrit, og ungdomsgrupper er ikke tilladt. Husk at bestille eventuelle sengetøjspakker ved booking for at undgå ekstra administrationsgebyrer.

Udendørsareal: Sommerhuset ligger på en 2674 m2 stor og kuperet naturgrund, der emmer af dansk sommerhusområde. Omgivelserne er rolige og rekreative, og du har stranden kun 375 meter væk. Når Grønhøj Strand Købmand har åbent, har du indkøbsmuligheder inden for ca. 350 meter. Sommerhuset har smukke terrasser, hvoraf den ene er overdækket, og her kan du slappe af i de dejlige møbler i timevis.

Kun 10 minutter væk ligger Løkken, en populær ferieby, hvor du kan tage familien eller vennerne med på eventyr hele dagen og finde fred i Grønhøj, når du har brug for at lade batterierne op.

Der er også kort afstand til f.eks. Fårup Sommerland, Jambo Holiday Park, Blokhus Skulpturpark, Fun Art Blokhus og meget, meget mere.

Lej dette smukke sommerhus i dag!

Vigtig bemærkning –

• Ombooking er tilladt én gang inden for samme bookingår.

• Glemte genstande returneres mod porto plus et ekspeditionsgebyr på 150 DKK.

• Indtjekning er fra kl. 16.00, og udtjekning er senest kl. 10.00.

• Nøgler afleveres og returneres via nøgleboksen på stedet.

• Gæster under 18 år må ikke leje ejendommen.

Om området

Ferieboligfaciliteter

6
3
94m²
nej
nej
Inkl.
375 m
 
Fælles indendørs sauna
 
Dansk TV
 
2 badeværelser
 
Vaskemaskine og tørretumbler
 
Opvaskemaskine
 
Bygget 1999, renoveret i 1999
 
5,0 km til restaurant
 
1,0 km til indkøb
 
375 m til kyst
Gratis annullering
Hvis du har valgt en ikke-refunderbar pris, vil der ikke blive givet nogen refusion. For refunderbare priser, se venligst betingelserne for gratis afbestilling nedenfor:
Gratis annullering op til 35 dage før ankomst. Gældende for ankomst i perioden 2/1-2027 til 7/1-2028
Se vilkår her

Hvad er betingelserne for at få gratis annullering med 15 dage til ankomst?

Tilbuddet om 15 dages annullering gælder for ophold i udvalgte sommerhuse i udvalgte perioder. Gæster kan annullere deres ophold gratis op til 15 dage før ankomst. Hvis en annullering foretages indenfor 14 dage til ankomst, gælder de normale annulleringspolitik jf. Lejebetingelser. Annulleringsmulighederne samt dato for, hvornår bookingen senest skal være annulleret vil altid fremgå af lejebeviset.

Tilbuddet gælder for udvalgte sommerhuse og på udvalgte ankomstdatoer. Tjek venligst detaljerne på siden for sommerhuset, inden du gennemfører bookingen, da sommerhusejeren løbende kan framelde og tilvælge muligheden for 15 dages annullering. Det er derfor vigtigt, at du tjekker, om 15 dages annullering er tilvalgt for sommerhuset på den dag, hvor du foretager bookingen.

Hvad er betingelserne for at opnå gratis annullering med 45/35 dage til ankomst?

Fra 7. juli 2022 gælder gratis annullering med 35/45 dage til ankomst for nye bookinger med ankomst frem til 8. januar 2028.

Tjek venligst detaljerne på siden, inden du gennemfører din booking. Annulleringsmuligheder samt dato for senest annullering vil fremgå af dit lejebevis.

Top-attraktioner i området

Du er her: Løkken, Jammerbugten, Sommerhus 59913, 6 personer, Sauna