Søg
Kontakt
Kontakt
Kontakt os Karriere Leverandør
Ejer
Ejer login
Bliv udlejer
 

Sommerhus: Fjellerup Strand

Sommerhus: Fjellerup Strand, Norddjursland, Østjylland, Danmark

Husnr. 65076
Huskategori: ★★★★

Booking af huset

Booking af huset

Uge ManTirsOnsTorsFreLørSøn
92324252627281
102345678
119101112131415
1216171819202122
1323242526272829
14303112345
Mulig ankomstdato
Valgte periode
Ledig dato
Ikke ledig
Din booking

Husbeskrivelse

1 Opholdsstue: Dvd-afspiller, tv, høj stol
2 Soveværelser: 1 dobbeltseng, 1 seng og 2 køjer
1 Anneks: 2 senge
Køkken: Elkogepl., køleskab, køle-frys, fryser 1 - 59 l, fryser 140 - 199 l, mikroovn, Miniovn, kaffemaskine, opvaskemask.
Bad/wc: Wc, håndvask, bruser
1 Udeareal: Havemøbler, liggestole, kulgrill, Terrasse, Veranda
Og: El-varme, luft/vand varmepumpe, naturgrund 66 m², sommerhusområde

Om ferieboligen

Hvis du leder efter et luksuriøst feriehus med spa og aktivitetsrum – så er vores IKKE det rette for dig.
Men hvis du ønsker den ægte feriehusoplevelse, hvor I kan nyde gåture, stranden og kvalitetstid sammen, så er vores det rette valg for dig. For børnene er WiFi og et velfungerende Smart-tv et must – og begge dele finder du i huset.
Hovedhuset er på 62 m². Det har en stor stue med sofa og lænestole. I stuen er der et musikanlæg samt et nyere 55” smart-tv. Der er Wi-Fi-dækning i hele huset. Derudover er der et køkken med komfur, mikroovn, kaffemaskine, elkedel og opvaskemaskine. Køkkenet har en spiseplads til op til 7 personer samt en højstol til et barn. Der er et lille badeværelse med toilet og brusebad. Det ene soveværelse har en dobbeltseng, og et andet værelse med egen udgang har en enkeltseng samt en dobbelt køjeseng. I annekset er der to enkeltsenge.
Huset ligger på en naturlig grund med lyng, mindre træer og buske – en del af grunden er en græsplæne, så man kan spille fodbold, badminton osv. Der er en trampolin samt diverse spil og legetøj i skuret.

Sæt dig ned med en kop kaffe og nyd solen og udsigten over den naturskønne grund fra en af husets terrasser. Terrassen foran huset er afskærmet, så du er helt uforstyrret.
Der ligger en skov kun en kort gå- eller cykeltur fra huset. Tag gerne din hund med – kæledyr er velkomne i vores feriehus.
I Fjellerup finder du en fiskehandler, dagligvarebutikker samt caféer, grillbarer, minigolf, restauranter og pizzeriaer.
Djurs Sommerland – Nordens største forlystelsespark – ligger ca. 10 km fra huset.

Om området

Ferieboligfaciliteter

7
3
66m²
ja
nej
Inkl.
100 m
 
Energivenlige tiltag (jordvarme, solenergi eller varmepumpe)
 
Tysk TV: Mindst 2 kanaler
 
Dansk TV
 
1 badeværelse
 
Opvaskemaskine
 
Bygget 1962, renoveret i 1962
 
1,0 km til restaurant
 
1,0 km til indkøb
 
100 m til kyst
 
Parkering
 
Stik til elbil: CEE-kontakt IEC-60309: 3-polet, 1 fase med 16A
Gratis annullering
Hvis du har valgt en ikke-refunderbar pris, vil der ikke blive givet nogen refusion. For refunderbare priser, se venligst betingelserne for gratis afbestilling nedenfor:
Gratis annullering op til 35 dage før ankomst. Gældende for ankomst i perioden 21/3-2026 til 1/1-2027
Gratis annullering op til 35 dage før ankomst. Gældende for ankomst i perioden 2/1-2027 til 7/1-2028
Se vilkår her

Hvad er betingelserne for at få gratis annullering med 15 dage til ankomst?

Tilbuddet om 15 dages annullering gælder for ophold i udvalgte sommerhuse i udvalgte perioder. Gæster kan annullere deres ophold gratis op til 15 dage før ankomst. Hvis en annullering foretages indenfor 14 dage til ankomst, gælder de normale annulleringspolitik jf. Lejebetingelser. Annulleringsmulighederne samt dato for, hvornår bookingen senest skal være annulleret vil altid fremgå af lejebeviset.

Tilbuddet gælder for udvalgte sommerhuse og på udvalgte ankomstdatoer. Tjek venligst detaljerne på siden for sommerhuset, inden du gennemfører bookingen, da sommerhusejeren løbende kan framelde og tilvælge muligheden for 15 dages annullering. Det er derfor vigtigt, at du tjekker, om 15 dages annullering er tilvalgt for sommerhuset på den dag, hvor du foretager bookingen.

Hvad er betingelserne for at opnå gratis annullering med 45/35 dage til ankomst?

Fra 7. juli 2022 gælder gratis annullering med 35/45 dage til ankomst for nye bookinger med ankomst frem til 8. januar 2028.

Tjek venligst detaljerne på siden, inden du gennemfører din booking. Annulleringsmuligheder samt dato for senest annullering vil fremgå af dit lejebevis.

Top-attraktioner i området

Du er her: Fjellerup Strand, Norddjursland, Sommerhus 65076, 7 personer