Sommerhus: Scharmützelsee, Tyskland
TYPE B/F Disse luksuriøse ferielejligheder i 2 etager med balkon og udsigt til sommerhusområdet og delvis udsigt over vandet ligger i Marinapark Scharmützelsee. Lejlighederne er bygget sammen to og to, således at hver lejlighed ligger i et hjørne med egen 33 m2 stor træterrasse og 8 m2 stor balkon. Disse skønne huse er opført i skandinavisk stil od lejlighederne byder på alle tænkelige former for komfort og luksus, der er ønskelige for en behagelig og afslappende ferie. Da lejligheden er en del af serie med identiske lejligheder, kan indretningen variere. Der er gulvvarme i stuen. Der er bl.a. 2 soveværelser, begge med dobbeltseng, vaske- og opvaskemaskine samt en hyggelig brændeovn, der kan sørge for hyggelig varme på kolde dage. På badeværelset, som har gulvvarme, kan I efter en lang dag med masser af udendørsaktiviteter slappe af og få varmen i husets spabad og sauna. Her kan I få masseret de ømme muskler og få sat gang i kredsløbet igen. Herefter er I atter klar til at prøve nogle af de talrige muligheder, der ligger i umiddelbar nærhed af Marinaparken.
Oplev det smukke område på lange cykel- eller vandreture eller benyt jer af nogle af de mange vandsportsmuligheder, området byder på. På stranden er der sejlskole samt båd- og cykeludlejning. I nærheden finder I tennis- og golfbaner, akvarium, zoologisk have for børn, ridemuligheder og mange andre fritidsaktiviteter. Tag på udflugt til den nærliggende Spreewald, et enestående naturlandskab, som indbyder til kanoture. Glem heller ikke at tage en afstikker til Berlin, den spændende hovedstad, som ligger kun godt en times kørsel i bil eller med offentlig transport fra Marinapark Scharmützelsee, og oplev dens mange interessante seværdigheder, museer og rige kulturoplevelser.
Husdyr koster 8 Euro per lejemål. Slutrengøringen er obligatorisk, så I kan nyde jeres ferie til allersidste øjeblik uden stress og jag.
Sommerhus nr 26239
Maks. 6 pers.
ca. 81 m2
Byggeår 2005
Om sommerhuset:
 Huset har spa/boblebad
 Huset har sauna
 1,0 km til købmand
 150 m til restaurant
 30 m til kyst
 Husdyr tilladt
 Feriehus med satellit-tv
1 Opholdsstue: 24 m2,
1 dobbeltopredning
brændeovn, stereoanlæg med CD, TV, video, kabel-tv
 
2 Soverum:
a: 1 dobbeltseng
b: 1 dobbeltseng
 
1 altan.

Køkken: El-komfur, køle-frys, mikroovn, emhætte, kaffemaskine, opvaskemask., vaskemaskine, støvsuger

Toilet: Håndvask, bruseniche, gulvvarme, sauna

Toilet: WC, håndvask

Og: Terrasse, whirl-pool, el-varme, moderne møblering, sommerhusområde, lejlighed
Vælg ankomstdato:
< >
 
 
 
 
 
 
Antal dage:
Rabatoversigt:
21=19Bliv i 21 dage og betal for 19
14=13Bliv i 14 dage og betal for 13
21=15Bliv i 21 dage og betal for 15
14=10Bliv i 14 dage og betal for 10
12=9Bliv i 12 dage og betal for 9
MOvernat i 3, 4, 5 eller 6 dage
 Valgfri ankomstdag i D, E og C sæson
Prisen er inkl. slutrengøring men eksklusiv forbrugsafgifter medmindre andet er angivet i beskrivelsen af huset.
Inkl. slutrengøring
Forbrugsafgifter:
Strøm: € 0,34/kwh
Vand: € 7,00/m3
Internationale sites: Tyskland | Danmark | Norge | Sverige | Holland | Storbritannien
DanCenter A/S – Lyngbyvej 20 – Østerbro – 2100 København – Danmark
Tlf. +45 70 13 16 16 – Fax. +45 7013 7073booking@dancenter.com