Dette poolhus er beliggende i roligt område ved Loddenhøj strand.
Huset er opført i gode materialer og har jordvarme, der bevirker, at huset er energibesparende.
I poolafdelingen befinder poolen på 7 x 2,7 x 1,4 m sig sammen med et to personers spabad samt to personers sauna. I forbindelse med stuen ligger køkkenet, som er udstyret med alle moderne hjælpemidler.
Med sine 140 m2 og 10 sovepladser er huset ideelt, hvis flere familier ønsker at tage af sted på ferie sammen.
På den 900 m2 store grund er der gynge og sandkasse, hvor børnene unge kan more sig.
I umiddelbar nærhed af Loddenhøj er der 18-hullers golfbane, hvor den voksne del af feriegæsterne kan slappe af med en omgang golf.
Inden for kort kørselsafstand findes Legoland og Givskud Zoo.
Mod nord ligger Kolding med slotsøbadet og Trapholt Kunstmuseum. Mod nord ligger også den gamle hertugby Haderslev, hvor det er muligt at komme på fjordsejlads med den gamle hjuldamper Helene.
Eller hvad med en tur til honningkagebyen Christiansfeld, hvor byens traditionelle bagerkunst kan opleves?
Mod syd befinder Sønderborg sig. På Dybølbanke ved Sønderborg er det muligt at se den 68 meter høje Dybølmølle.
Sommerhus nr 37217
★★★★★
Maks. 10 pers.
ca. 140 m2
Byggeår 2009
Om sommerhuset:
Huset har pool
Huset har spa/boblebad
Huset har sauna
5,0 km til købmand
5,0 km til restaurant
100 m til kyst
Husdyr tilladt
Feriehus med satellit-tv
Aktivitetshus
Energihus
1 Opholdsstue: Brændeovn, radio, DVD-afspiller, TV, kabel-tv, høj stol